Merkezi Uydu Sistemi

Merkezi Uydu Sistemi, Merkezi Anten Sistemi, Merkezi Anten Sistemi Fiyatları, Merkezi Uydu Sistemi Ankara

Merkezi uydu sistemleri tüm kullanıcıların yayınları ortak bir sistem ile izleyebildiği, görüntü ve kablo kirliliğinin ortadan kalkmasındaki çözümü noktasında uygulanan en etkili ve kalıcı yöntemdir.

Merkezi uydu sistemi kullanan bireysel kullanıcılar bu sistem sayesinde bireysel çanak kullanımında karşılaşabileceği, sinyal kaybı, kablo kaynaklı sorun ve arızaları önlemek ile beraber, ortak çanaklarla birden fazla uyduyu tek bir sistem üzerinden görüntüleyebilmektedir.

Merkezi uydu sistemleri sayesinde, ülkede ve dünyada ki şifreli kanal platformlarına uyumlu olmakla, herhangi bir ekstreye mahal vermeden sağlıklı bir yayın kalitesini elde etmiş olacaksınız. Ayrıca sistem tüm D-smart, Digitürk yayınları için herhangi bir sistem gerektirmeden mevcut sistemden faydalanabilmenizi de sağlamaktadır.

Merkezi Uydu Sistemi tüm Dünya ve Türkiye ‘deki kanalların HD yayın yatırımıyla, HD görüntü kalitesi ile tanıştığımız kanallara ve bir sonraki adım olan 3D yayınlara da uyumlu, yüksek görüntü kalitesinde de bireysel kullanımın çok ötesinde sizlere yayın imkânı sunabilmektedir. Daire içerisinde her noktada farklı yayın izleme imkânını barındıran bu sistem sayesinde, herkes özgürce kanallarını izleyebilmenin keyfine varabilmek ile birlikte, kumanda savaşına da son vermektedir.  Ayrıca Merkezi uydu sistemleri bireysel çanak kurulumu maliyetine oranla, yarı yarıya daha az maliyete kurulmaktadır.

Merkezi Uydu Sistemi Nedir ?

Merkezi Uydu Sistemi nedir sorusu aslında çok basit çoğu çevrenizdeki binalarda ve sitelerde genellikle balkonlarda sıkça çanak antenlerini görmekteyiz hatta birden fazla çanak mevcut ve buda görüntü kirliliğine sebep oluyor buna çatılardaki antenlerde dahil merkezi uydu sistemi sayesinde bunu minimuma düşürerek 2 veya 3 anten ile görüntü kirliliğini ortadan kaldırıyoruz ve 2000'den fazla yerli ve yabancı kanalları sorunsuz izleyebiliorsunuz

Merkezi Uydu Sistemi Hangi kanallar izlenebilir? 

Digital uydu alıcısı olan her daire,Türksat uydusundan yayın yapan 250’den fazla Türk kanalı ile,Hotbırd uydusundan yayın yapan binlerce yabancı kanalı digital görüntü ve ses kalitesiyle izleyebilir. Sistem isteğe göre Digitürk uydusunun (Eutelsat W3) yayınlarını alabilecek şekilde kurulabilir.Bu şekildeki kurulumlar da daire Digitürk abonesi ise, diğer uydu yayınlarının yanı sıra digitürk kanallarınıda izleyebilir. 

Bu yayınlar paralı mıdır?

Hayır, bu yayınları herhangi bir ücret ödemeden izleyebilirsiniz. Uydudan yayın yapan kanalların çoğunluğu ücretsiz yayınlardır. Ayrıca uydudaki şifreli yayınları izlemek isteyenler, abone olarak bazı özel kanalları izleyebilir. (+18 yetişkin kanalları, maç yayınları gibi) 

Merkezi uydu sistemi kurmak için binaya ne yapılıyor? 

Iki adet uydu antenini, binanın çatısına kurup sistem merkezini de binanın asansör dairesi gibi korunaklı bir alanına monte ediyoruz.(Digitürk”te isteniyorsa 3. bir uydu anteni kurulur ve sistem dağıtım ekipmanları buna göre kullanılır). 

Anten kabloları dairelere nasıl ulaştırılıyor? 

Binaların çatılarında yapılan işlemler standart olsa da, sistem merkezinden dairelere kablo çekimi, binaların mimari ve altyapı farklılıklarından dolayı değişiklikler göstermektedir. 

Genelde kablo yolu olarak bina havalandırmaları veya şaft boşlukları kullanılmakla birlikte bir kısım binalarda merdiven boşlukları veya dış cepheler kablo yolu olarak kullanılmaktadır. 

Fakat buralarda yapılan işlemlere ilave olarak ortak mahallere kablo kanalı monte etmek gerekmektedir. Bu gibi durumlarda daire başı maliyet biraz yükselmektedir. 

İkinci bir tv'de uydu kanallarını izlemek için ne yapmam gerekir? 

İkinci bir uydu alıcısı almak ve bunun içinde sistem merkezinden ayrı bir kablo çekmek gerekmektedir. 

Daire sisteme katılmakla ne kazanmış olacaktır?  

- Türksat ve Hotbird uydusundan yüzlerce TV kanalını digital görüntü kalitesiyle izleyecektir. 
- Hiçbir yayıncı kuruluşa üye olmasına, aidat ödemesine gerek yoktur. 
- Evine alacağı, uydu alıcısının özelliklerine göre, kendi ilgisi doğrultusunda, özel şifreli kanalları izleyebilecektir (Lig TV aboneliği, D-smart özel içerik yayınları ve interaktif uygulamaları, Hotbird uydusundan +18 yetişkin kanalları abonelikleri gibi). 
-Dairenin,ayrıca çanak anteni taktırması yerine sistemden faydalanması daha ekonomik olacaktır (zira, kendisine ayrıca uydu anteni kurdurmak daha masraflıdır).

Apartman yönetimi ne kazanacaktır?  

- Binanın dış cephesini ve çatısını yıpranmaktan kurtaracaktır. 
- Anten montajları yüzünden, dairelerin birbirleri ve yönetim ile nahoş olaylar yaşamasını önleyecektir. 
- Dairelere, digital uydu yayınlarından faydalanma fırsatını sunarak, hizmet götürmüş olacaktır.

 

Uydu Anten Servisi

Ufuktepe Uydu Anten Servisi
Atapark Uydu Anten Servisi
Bağlum Uydu Anten Servisi
Aktepe Uydu Anten Servisi
Yenimahalle Uydu Anten Servisi
Subayevleri Uydu Anten Servisi
Etlik Uydu Anten Servisi
İncirli Uydu Anten Servisi
Ayvalı Uydu Anten Servisi
Kalaba Uydu Anten Servisi
Basınevleri Uydu Anten Servisi
Bademlik Uydu Anten Servisi
Çiçekli Uydu Anten Servisi
Pınarbaşı Uydu Anten Servisi
 
 

Keçiören Uydu Servisi

Keçiören Uydu Anten Servisi
Emrah Uydu Anten Servisi
Esertepe Uydu Anten Servisi
Hasköy Uydu Anten Servisi
Hisarlı Uydu Anten Servisi
Kanuni Uydu Anten Servisi
Osmangazi Uydu Anten Servisi
Uyanış Uydu Anten Servisi
Yakacık Uydu Anten Servisi
Yayla Uydu Anten Servisi
Yeşilöz Uydu Anten Servisi
Yeşiltepe Uydu Anten Servisi
Yükseltepe Uydu Anten Servisi
Ovacık Uydu Anten Servisi
 

Keçiören Elektrik Servisi

keciorenelektrikci.org